Aktualności | Szkolenia VAT, JPK, BDO, prawo pracy

Opakowania i odpady opakowaniowe - rewolucyjne zmiany od 24 maja 2023r.

21.09.2023

Ustawa o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej od 24 maja 2023. 

Głównym celem noweli o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej jest wdrożenie unijnych ograniczeń dotyczących stosowania jednorazowego plastiku i wycofania niektórych produktów wykonanych z tworzy...

Rewolucja w Kodeksie Pracy

21.09.2023

Rewolucyjne zmiany w zakresie prawa pracy w 2023 roku - w życie weszły dwie duże nowelizacje. Pierwsza – regulująca pracę zdalną, a także  wprowadzająca przepisy umożliwiające kontrolę trzeźwości pracowników. Druga – wdrażająca dwie unijne dyrektywy w sprawie przejrzystych warunków pracy oraz work-life balance. Zawierają one wiele korzystnych dla pracowników rozwiązań, zwłaszcza dla rodziców dzieci do lat 8.&...

Krajowy System e-Faktur i zmiany w fakturowaniu

29.10.2023

Krajowy System eFaktur obowiązkowy od lipca 2024 - szeroki zakres i duża skala zmian wymusza konieczność przygotowania się już dziś do rewolucyjnych zmian w fakturowaniu. 

Podczas szkolenia przeanalizujemy zasady, korzyści i pułapki nowego systemu, co uchroni firmy przed błędami i negatywnymi skutkami w rozliczeniach podatku VAT.