Poznaj naszą firmę oraz wizję - CRZ Seneka
Historia firmy

Od 2005 roku szkolimy w zakresie prawa i podatków. 

Głównym celem naszych szkoleń jest uzyskanie przez każdego uczestnika maximum praktycznej wiedzy, którą wykorzysta bezpośrednio w życiu zawodowym.

Programy szkoleń tworzone są na podstawie aktualnego stanu prawnego i najnowszego orzecznictwa, oparte na licznych
przykładach i ćwiczeniach z uwzględnieniem pytań i wątpliwości zgłaszanych przez słuchaczy.

Naszą kadrę ekspercką tworzymy, zapraszając do współpracy tylko najwyższej klasy specjalistów, znanych i cenionych w branży praktyków. Dorobek zawodowy, rzetelność, kompetencje, profesjonalizm oraz przystępny przekaz i zdolności komunikacyjne to najważniejsze kryteria doboru trenerów przez naszą firmę. 

Wieloletnia obecność na rynku szkoleń i zdobyty bagaż doświadczeń, pozwolił nam wypracować indywidualne i kompleksowe
podejście do każdego szkolenia. 

Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych uczestników ciągle się doskonalimy i reagujemy na wszystkie zmiany w prawie i podatkach. 

Monitorujemy na bieżąco jakość i oceny szkoleń organizowanych przez CRZ SENEKA, ponieważ naszym celem nadrzędnym jest uzyskanie pełnej satysfakcji i zadowolenia wśród klientów. 

   

Nasza Firma jest beneficjentem projektu Lubuskie Bony Wsparcia współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju

Posiadamy Certyfikat jakości oferowanych usług szkoleniowych - SUS 2.0

Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Wpis do Bazy Usług Rozwojowych (BUR) prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.


Liczba przeszkolonych przez nas osób ponad
Zasięg
ogólnopolski
Ilość miast w Polsce, w których szkolimy
Nasi wykładowcy

Naszą kadrę ekspercką tworzymy, zapraszając do współpracy tylko najwyższej klasy specjalistów, znanych i cenionych w branży praktyków.  Dorobek zawodowy, rzetelność, kompetencje, profesjonalizm oraz przystępny przekaz i zdolności komunikacyjne to najważniejsze kryteria doboru trenerów przez naszą firmę.

Zdzisław Modzelewski

Doradca podatkowy, praktyk i doświadczony wykładowca, mający na swoim koncie kilkaset przeprowadzonych szkoleń, wybitny specjalista w zakresie podatku VAT, występował jako ekspert komisji sejmowej w dziedzinie podatku VAT. W swojej praktyce zawodowej zajmował się zarówno bieżącym doradztwem podatkowym obejmującym m.in. opracowywanie opinii i analiz, w tym optymalizacji podatkowych, przeprowadzanie audytów podatkowych, jak również pomocą klientom w przygotowywaniu pism procesowych oraz reprezentacją klientów w postępowaniach podatkowych i przed sądem administracyjnym. Jest także współautorem m.in. 2 uznanych komentarzy podatkowych: „Ustawa o VAT”, Wydawnictwo C.H. Beck, Warszawa 2001 oraz „Ustawa o VAT Komentarz”

Łukasz Chłond

doświadczony trener,  prowadził szkolenia zamknięte dla największych międzynarodowych i polskich firm; autor licznych publikacji w prasie („Rzeczpospolita”), stały współpracownik miesięcznika "Rachunkowość", doradca podatkowy, doświadczenie zdobywał w czołowych spółkach świadczących usługi doradztwa podatkowego, w ostatnim czasie zarządzał europejskim działem podatków pośrednich w dużej firmie z branży FMCG.

Paweł Dymlang

prawnik, doradca podatkowy, doktorant prawa na wydziale prawa i administracji KUL, doświadczony wykładowca , autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, (Gazeta prawna, Biuletyn VAT, Monitor Księgowego, VAT w praktyce, Orzecznictwo Podatkowe, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw i inne).

Mariusz Pawlikowski

agent celny, wieloletni praktyk w zakresie wypełniania deklaracji Intrastat. Jako trener-praktyk potrafi połączyć część wykładową z warsztatami praktycznymi, które angażują uczestników do prawidłowego wypełniania deklaracji Intrastat, absolwent Uczelni Techniczno-Handlowej (dawnej Wyższej Szkoły Cła i Logistyki).

Paweł Łabno

prawnik, doradca podatkowy, przez szereg lat współpracownik spółki doradztwa podatkowego, jest autorem licznych artykułów i komentarzy z zakresu prawa podatkowego publikowanych m.in. w: Forum Doradców Podatkowych, Vademecum Głównego Księgowego, Kwartalnik Prawa Podatkowego, Rzeczpospolita. Specjalizuje się w tematyce podatku od towarów, reprezentuje klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, posiada również doświadczenie w audytach podatkowych. Wykładowca z zakresu podatku od towaru i usług.

Ewa Przybylak

Radca Prawny, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz słuchacz studiów podyplomowych z Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy WSB w Gorzowie Wlkp. Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego i Kadr PWSZ im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. oraz wieloletni wykładowca akademicki w tej samej Uczelni. Były pracownik Państwowej Inspekcji Pracy w Gorzowie Wlkp. Od kilku lat prowadzi szkolenia dla kadry zarządzającej oraz pracowników działów personalnych.

Elżbieta Kida

Doświadczony ekspert prowadzący wiele szkoleń zamkniętych dla czołowych firm doradczych i międzynarodowych koncernów, doświadczony wykładowca, praktyk, specjalista z rachunkowości finansowej i podatku od towarów i usług. Od 1991 roku prowadzi szkolenia i kursy z zakresu rachunkowości na różnych poziomach zaawansowania, a także przygotowujących do egzaminów na doradcę podatkowego, maklera giełdowego, członka rady nadzorczej i biegłego rewidenta. Wykładała również w Szkole Głównej Handlowej, Wyższej Szkole Biznesu i Administracji. Praktyk prowadzący własne Biuro Rachunkowe.Autor wielu artykułów na temat rachunkowości i podatku VAT. Prowadziła szkolenia zamknięte m.in. dla takich spółek jak: KPMG, Ernst and Young, Bayer, PricewaterhauseCoopers, TMF Poland, Polpharma, NBP, TP S.A., PKP, Poczta Polska, Deloitte Audyt, Mostostal, Warszawa, Elektrociepłownie Warszawskie, Polkomtel, Accenture, Geovita, Fiat Services Polska, PGE Dystrybucja Łódź.

Gabriela Suski- Borek

Doświadczony wykładowca z wieloletnią praktyką, audytor projektów unijnych, doradca d/s dotacji unijnych, niezależny konsultant z dziedziny rachunkowości, finansów i analizy finansowej, stały współpracownik wielu firm szkoleniowych, urzędów marszałkowskich, Ministerstwa Gospodarki, autorka wielu artykułów w prasie fachowej.

Tomasz Biel

Doradca podatkowy; doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelarii prawnej jak i w czołowych spółkach świadczących usługi doradztwa podatkowego; specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług; uczestnik zagranicznych konferencji z zakresu opodatkowania VAT transakcji międzynarodowych; przeprowadzał liczne audyty podatkowe międzynarodowych korporacji oraz spółek z udziałem Skarbu Państwa (w tym z branży chemicznej i naftowej); doświadczony pełnomocnik w postępowaniach sądowoadministracyjnych; trener oraz autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Anna Resiak

Doradca podatkowy. Prawnik, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, z dużym doświadczeniem pracy w ogólnopolskich spółkach doradztwa podatkowego, trener z ponad 700 godzinami przeprowadzonych szkoleń oraz publikacjami w ogólnopolskich czasopismach i eksperckich portalach internetowych. Od października 2014 r. członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych,  z nadanymi uprawnieniami zawodowymi doradcy podatkowego, specjalizujący się w zakresie podatku VAT, akcyzy i postępowań podatkowych.

Mirela Chomont

Radca Prawny, Doradca Podatkowy, były pracownik organów administracji skarbowej, członek zespołu ekspertów do spraw Karnych Skarbowych przy Krajowej Izbie Doradców Podatkowych, autor w serwisie Doradca w biznesie, doświadczona trenerka i autorka szkoleń. Studia ukończyła z wyróżnieniem jako najlepsza absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie – rocznik 2010. Absolwentka kierunku „Analiza Ekonomiczna i Controlling przedsiębiorstw” na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Katedra Controllingu, Analizy Finansowej i Wyceny. Obecnie prowadzi prywatną praktykę obejmującą obsługę prawną i podatkową klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych oraz jednostek sektora finansów publicznych. Doświadczenie nabyła w największych kancelariach prawniczych Pomorza Zachodniego oraz firmach audytorsko – księgowych, obsługujących również Urzędy, w tym Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

dr Barbara Pawełko-Czajka

Trenerka  z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, wykładów z zakresu nauk prawnych, społecznych i metodologii pracy w grupie. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Stale współpracuje m. in. ze Wyższą Szkołą Prawa we Wrocławiu, Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Posiada  praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, dydaktyki akademickiej, doradztwie oraz w wdrażaniu przepisów prawnych z zakresu: ochrony danych osobowych (RODO), prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, umów cywilno-prawnych, prawa ubezpieczeń społecznych w firmach, urzędach i instytucjach.

Ewa Sokołowska

Doradca podatkowy z ponad 20 letnim doświadczeniem; prawnik, członek małopolskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Absolwentka Wydziału Prawa i  Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni współpracownik polskich i międzynarodowych firm doradczych. Obecnie prowadzi własną kancelarię doradczą, co pozwala jej w trakcie szkoleń łączyć teorię z praktyką. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem VAT. Jest redaktor naczelną i autorką licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego; „ Zmiany w zasadach fakturowania w 2013 i 2014r.” (Wydawnictwo Wolters); , „Leksykon VAT” (Wydawnictwo Beck); „Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach” (Wydawnictwo Wolters); „Podatek VAT w branży TSL” (Wydawnictwo Wolters); „Dokumentacja Podatkowa VAT”; „Transakcje wewnątrzwspólnotowe. Ustawa o VAT” (Wydawnictwo Beck),„Podatek VAT” w JST (Wydawnictwo Beck) , oraz licznych artykułów publikowanych w prasie branżowej.

Piotr Kępisty

Prawnik, doradca podatkowy w Tributis Group sp. z o.o. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług. Doświadczony wykładowca. Autor kilkuset artykułów m.in. na blogu zrozumvat.pl oraz w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, na portalach podatki.biz, infor.pl, eGospodarka.pl. Współautor takich publikacji książkowych jak: „VAT w transakcjach związanych z nieruchomościami”, „Podatek VAT w branży TSL” oraz „PIT CIT VAT 2021 komentarz do zmian”.

Sabina Kościsz

Ekspert ochrony środowiska z doświadczeniem w doradztwie i prowadzeniu szkoleń w zakresie ochrony środowiska. Koordynuje i przeprowadza audyty środowiskowe. Długoletni, doświadczony główny specjalista w Inspekcji Ochrony Środowiska. Biegły sądowy z zakresu gospodarki odpadami, ochrony powierzchni ziemi i gospodarki wodno -ściekowej, mediator w administracji. Absolwentka Politechniki Krakowskiej oraz  studiów Podyplomowych na AGH w Krakowie, w zakresie gospodarki odpadami.

Andrzej Sikorski

Praktyk, konsultant i wykładowca, specjalista w dziedzinie spedycji międzynarodowej i transportu. Doświadczenie zdobył pracując w Zarządzie Portu Gdynia, C.Hartwig Warszawa, również jako przedstawiciel na Polskę koncernu logistycznego Geologistics Corp. Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego (1980 r.) oraz wielu prestiżowych szkoleń i kursów min. we Francuskim Instytucie Zarządzania i Zrzeszeniu Prawników Polskich.

Anna Król-Błażejewska

Wykładowca licznych szkoleń z zakresu rachunkowości i podatków. Specjalizuje się w zagadnieniach zwianych ze środkami trwałymi: ewidencja, wycena, amortyzacja, ulepszenia i remonty, budowa środków trwałych oraz rozliczanie inwestycji. Doświadczony księgowy przedsiębiorstw, jednostek sektora publicznego, organizacji pozarządowych. Autorka publikacji z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw, jednostek administracji publicznej i organizacji pozarządowych. 

Justyna Zając-Wysocka

Radca prawny, doradca podatkowy, doktorantka w Zakładzie Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prezes zarządu w Małopolskim Instytucie Studiów Podatkowych sp. z o.o. Przewodnicząca Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Ekspert Polskiej Izby Turystyki i członek Europejskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych i Touroperatorów (ECTAA). Wieloletni współpracownik polskich i międzynarodowych firm doradczych. Jeden z założycieli Stowarzyszenia Doktorantów i Doktorów Prawa Podatkowego z siedzibą w Krakowie. Członek polskiego Oddziału IFA (International Fiscal Association). Uczestnik licznych konferencji naukowych z zakresu prawa podatkowego. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa prawnopodatkowego oraz obsługi sporów podatkowych. Interesuje się również opodatkowaniem spółek kapitałowych oraz procedurą sądowo administracyjną. Jest autorką licznych publikacji eksperckich z zakresu prawa podatkowego oraz wykładowcą problematyki VAT. Została uznana za jednego z najlepszych doradców podatkowych w zakresie sporów podatkowych (IX Ranking „Dziennika Gazety Prawnej").

dr inż. Henryk Miłosz

Jest autorem programu kalkulacyjnego kosztów kształcenia, zakupionego przez ponad 90% uczelni publicznych i kilkanaście niepublicznych. Zrealizował kilkadziesiąt  kompleksowych opracowań analiz kosztów kształcenia zrealizowanych w polskich uczelniach. Autor książki „Analiza kosztów kształcenia w szkołach wyższych” (Wspólnota Akademicka, Legnica, 2003 r.) oraz  licznych artykułów, głównie w miesięczniku „Forum Akademickie”,   poświęconych analizie funkcjonowania  od 2007 r.  algorytmów podziału dotacji. Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. 


Oliwia Małecka

Absolwentka Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych: na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu.

Ekspert w zakresie prawa pracy, ubezpieczeń społecznych  i uprawnień pracowniczych w tym także wynikających z przepisów związanych ze szkolnictwem wyższym. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe związane z polityką społeczną, zarówno od strony legislacyjnej, współpracując przy tworzeniu aktów prawnych, jak i od strony praktycznej, przy ich wdrażaniu. Współpracowała z Instytutem Pracy i Spraw Społecznych przy realizacji projektów dotyczących trendów społeczno-gospodarczych rynku pracy Mazowsza oraz  procesów zachodzących na polskim rynku pracy i w obszarze integracji społecznej, prowadzonych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, publikuje w dodatkach tematycznych do Dziennika Gazety Prawnej – „Kadry i płace” oraz „Świadczenia i ubezpieczenia”.

Autorka książkowych poradników dla osób zajmujących się problematyką personalną u pracodawców wydawnictwa ODDK, takich jak: "Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych" (2021 r.), "Rodzice w pracy" (II wydanie 2023 r.) oraz komentarza do zmian w Kodeksie pracy (2023 r.)

Ekspert d/s celnych

Od 2012 roku związana jest zawodowo z tematyką celną. Jej ostatnie zajmowanie w firmie zewnętrznej stanowisko to Pełnomocnik Zarządu ds. Celnych. Tematyka celna to dla niej nie tylko zawód, ale również pasja, dlatego stale poszerza praktyczną wiedzę dokształcając się na kierunkowych studiach podyplomowych na Politechnice Rzeszowskiej czy SGH w Warszawie. Posiada tytuł Agenta Celnego oraz Audytora Wewnętrznego Systemu Kontroli. Zdobyła także Certyfikat Kompetencji w drogowym transporcie rzeczy. Dodatkowo ukończyła studia pedagogiczne by mieć większą pewność, że nie tylko to co przekazuje, ale metodologia swojej pracy trafia do odbiorców.

Szymon Wilga

Doradca podatkowy. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa podatkowego, które zdobywał w czołowych firmach doradztwa podatkowego pracując na stanowiskach specjalistycznych oraz kierowniczych. Obecnie działa jako doradca podatkowy w zespole radców prawnych, doradców podatkowych oraz biegłych rewidentów. Specjalista w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatkowych rozliczeń międzynarodowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Paweł Barnik

Doradca podatkowy, ekonomista, wieloletni współpracownik w krajowych i międzynarodowych firmach doradztwa podatkowego, w tym B4.

Merytorycznie odpowiedzialny za projekty dotyczące podatków pośrednich, w tym w szczególności dotyczące podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilnoprawnych. Od ponad 10 lat doświadczony wykładowca VAT.

Autor i współautor licznych publikacji książkowych (Wolters Kluwer Polska, C.H. Beck), w prasie fachowej oraz portalach związanych z tematyką podatkową

Dr Wojciech Budzyński

Jest uznanym specjalistą w zakresie zawierania i rozliczania umów handlowych z partnerem krajowym i zagranicznym. Zagadnieniami tymi zajmuje się zarówno w sposób praktyczny, jak i naukowy, czego wyrazem jest obroniona przez niego, w SGH, rozprawa habilitacyjna. Wiedzę praktyczną zdobywał od ponad 30 lat jako handlowiec, dyrektor firmy handlowej, kolejno szef jej dwóch oddziałów za granicą, doradca ministra, starszy ekspert Banku Światowego. Prowadził negocjacje na wszystkich 7 kontynentach. Jest długoletnim doradcą wielu firm polskich i międzynarodowych korporacji w Polsce. Od 1983 roku przeszkolił kilkadziesiąt tysięcy menedżerów i handlowców oraz napisał 60 książek, wydanych w kraju i za granicą. Jest m.in. autorem oficjalnych poradników na temat stosowania Incoterms (od wersji 1980 do obecnej) i oryginalnej interpretacji graficznej reguł. Ostatnia książka W. Budzyńskiego „Eksport w przedsiębiorstwie. Wejście na rynki i realizacja transakcji zagranicznej.” stała się bestsellerem na rynku wydawnictw biznesowych. W ramach tej serii, tym razem dla importerów, ukazała się niedawno pozycja autora „Zakupy w przedsiębiorstwie. Negocjacje, procedury i umowy z dostawcami”.

Wiktor Małaszek

trener, konsultant i praktyk z ponad 10 letnim doświadczeniem, mający na swoim koncie kilka tysięcy przeszkolonych uczestników.

Brał udział w pracach wdrożeniowo-pilotażowych programu produkcyjnego klasy MRPII oraz programu WMS, autor koncepcji i szczegółowych rozwiązań zastosowania kodów kreskowych i systemów AI.

Posiada doświadczenie związane z pracami nad wdrożeniami ISO 9001, ISO 14000 oraz ISO 18000, autor wielu procedur i instrukcji dla tych systemów.

Absolwent Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej, Wydziału Fizyki i Chemii Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowych Studiów z zakresu Logistyki Produkcji Uniwersytetu Warszawskiego.

Autor i współautor projektów logistycznych z zakresu magazynowania i zarządzania zapasami w różnych branżach przemysłu, min. w branży elektrotechnicznej, drzewnej, chłodnictwie oraz artykułów gospodarstwa domowego, w tym w tym prac optymalizacyjnych przy produkcji wielkoseryjnej.

Na szkoleniach łączy teorię z praktyką w działaniach doradczych, chętnie konsultując zgłaszane przez uczestników problemy.

Piotr Paszek

Doradca podatkowy, prawnik,  Dyrektor Departamentu Podatków Pośrednich w TAXEO Komorniczak i Wspólnicy sp. k. specjalizuje się w zakresie podatku akcyzowego i podatku VAT, posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego dla przedsiębiorstw z różnorodnych branż, autor publikacji dotyczących między innymi podatku VAT jak również podatku akcyzowego, odniósł wiele sukcesów reprezentując przedsiębiorców w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi, doświadczony wykładowca tematyki podatkowej ze szczególnym uwzględnieniem podatku akcyzowego oraz podatku VAT, rekomendowany doradca w zakresie podatku akcyzowego – w oparciu o ranking Rzeczpospolitej z 29 kwietnia 2020 r.

Anna Kiersnowska-Drzewiecka

Prawnik, doradca podatkowy, dyrektor działu podatków bezpośrednich  w spółce świadczącej usługi doradztwa podatkowego. Wieloletni współpracownik podmiotów zajmujących się doradztwem podatkowym.  Na co dzień zajmuje się sporządzaniem opinii i udzielaniem konsultacji podatkowych a także nadzorem merytorycznym nad opiniami i raportami podatkowymi. Przez ostatnie lata uczestniczyła w audytach podatkowych, reprezentowała podatników w sporach przed organami podatkowymi oraz w postępowaniach sądowo-administracyjnych. Autorka licznych artykułów o tematyce podatkowej m.in. na łamach Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej i portali tj.: Podatki.biz, Money.pl.  Współautorka publikacji książkowych. Doświadczony wykładowca. Prowadzi szkolenia z zakresu podatków dochodowych oraz Ordynacji podatkowej.



Jarosław Włoch

Radca prawny , doradca podatkowy . Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podyplomowego Studium z zakresu Doradztwa podatkowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Były Wice-Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego Spółki  doradztwa prawno-podatkowego . Specjalizuje  się w obsłudze prawno-podatkowej podmiotów gospodarczych oraz obsłudze sporów podatkowych (w tym również w zakresie reprezentacji klientów przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym). Autor wielu artykułów o tematyce podatkowej.

Ireneusz Zabawa

Radca Prawny . Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Prawo.  Autor  wielu publikacji dla: Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w czołowych krakowskich kancelariach prawniczych, gdzie zajmował się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych, jak również sprawami procesowymi, w szczególności w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa cywilnego. Od 2007 roku prowadzi również działalność szkoleniową . W swoich wykładach umiejętnie przekłada doświadczenie zawodowe na język szkoleniowy , czyniąc je  niezwykle proste w odbiorze.


Hubert Grzyb

Adwokat, doradca podatkowy. Założyciel i partner zarządzający kancelarii adwokackiej specjalizującej się w doradztwie podatkowym. Doradza w skomplikowanych projektach dotyczących podatku VAT oraz podatku dochodowego na rzecz polskich oraz zagranicznych podatników. Doświadczony wykładowca, głównie w tematyce podatku od towarów i usług. Prowadzi szkolenia m. in. dla pracowników jednostek sektora finansów publicznych, w tym pracowników organów podatkowych, dla doradców podatkowych oraz biegłych rewidentów. Autor publikacji z zakresu podatku VAT oraz podatków dochodowych.

Przemysław Szot

Prawnik, doradca podatkowy, aplikant radcowski. Absolwent prawa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wielokrotnie nagradzany stypendiami za znaczące osiągnięcia naukowe (w tym dwukrotnie Stypendium Ministra Edukacji i Nauki). Doświadczenie zawodowe zbierał pracując w wielu kancelariach o zasięgu krajowym i międzynarodowym ( w tym jednej z  „Wielkiej Czwórki”). Prowadzi szkolenia z zakresu doradztwa w dziedzinie podatków bezpośrednich oraz pośrednich (VAT) dla instytucji publicznych, biur rachunkowych, a także osób zatrudnionych w firmach, odpowiedzialnych za rozliczenia księgowe i podatkowe. Autor wielu publikacji : ” Estoński CIT 2023.Ryczałt od dochodów Spółek” (Wydawnictwo C.H Beck), „Ulgi podatkowe. Odliczenia, zwolnienia oraz inne preferencje podatkowe w PIT i CIT” (Wydawnictwo C.H Beck), „Płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych. Naliczanie płac po zmianach Polskiego Ładu”(Wydawnictwo C.H Beck), współautor :” Zmiany w podatkach i księgowości 2022. Polski Ład”(Wydawnictwo C.H Beck), „Własność lokali. Teraźniejszość i perspektywy” (Wydawnictwo C.H Beck)

Marek Sochoń

Magister ekonomii, absolwent studiów doktoranckich  w Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (w trakcie pisania pracy doktorskiej); doświadczony trener i konsultant, prowadzi od 2002 doradztwo gospodarcze w zakresie finansów przedsiębiorstw, controllingu, rachunkowości zarządczej, zarządzania finansami oraz finansowania działalności gospodarczej. Podczas swojej ponad 20-to letniej kariery zawodowej pełnił funkcje analityka finansowego, kontrolera finansowego, managera działu analiz finansowych, dyrektora finansowego oraz dyrektora ds. controllingu i finansów. Ma na swoim koncie przeprowadzonych ponad 3400 godzin lekcyjnych wykładów, ćwiczeń i warsztatów w zakresie: analizy finansowej, controlling i rachunkowości zarządczej, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie płynnością przedsiębiorstw, wyceną przedsiębiorstw, zarządzania finansami przedsiębiorstwa oraz przygotowania biznes planów i zakładania działalności gospodarczej. Jego szkolenia to idealne połączenie praktyki i adekwatnej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności przekazania jej w sposób najbardziej zrozumiały i efektywny dla uczestnika.

Marek Jackiewicz

Trener z ponad 20-letnim doświadczeniem specjalizujący się w szkoleniach produktowych związanych z narzędziami informatycznymi, ogólnodostępnymi, jak np. pakietów biurowych, czy programów kadrowo-płacowych i finansowo-księgowych, ale również z dedykowanych narzędzi pisanych na zamówienie. Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Agnieszka Wencel

Doświadczony wykładowca na szkoleniach z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej (m.in. trener na Kursie z MSFF akredytowanym przez ACCA), doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego), adiunkt w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Konsultant i współautorka projektów z zakresu rachunkowości dla polskich spółek. Autorka i współautorka wielu publikacji z rachunkowości finansowej i zarządczej. Jej zainteresowania naukowe związane są ze współczesną sprawozdawczością finansową oraz zarządzaniem podatkami.

Ekspert z dziedziny podatków dochodowych i VAT.

Doradca podatkowy, doświadczony trener i wieloletni współpracownik naszej Firmy. 

Ekspert d/s rachunkowości

Doświadczony wykładowca na szkoleniach z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej (m.in. trener na Kursie z MSFF akredytowanym przez ACCA). Konsultant i współautorka projektów z zakresu rachunkowości dla polskich spółek. Autorka i współautorka wielu publikacji z rachunkowości finansowej i zarządczej. Jej zainteresowania naukowe związane są ze współczesną sprawozdawczością finansową oraz zarządzaniem podatkami.

Agata Błażejewska

Ekspert w dziedzinie podatku od nieruchomości oraz prawa budowlanego.

Ewa Ścierska

Doradca podatkowy specjalizujący się w tematyce cen transferowych. Ekspertka z kilkunastoletnim doświadczeniem rynkowym, zdobywanym także jako Dyrektor Departamentu Cen Transferowych w jednej z wiodących polskich firm doradztwa podatkowego. Wspiera kluczowych klientów korporacyjnych w kreowaniu polityki cen transferowych, modelowaniu rozliczeń pomiędzy podmiotami powiązanymi oraz tworzeniu polityki cen transferowych. Autorka licznych publikacji o tematyce podatkowej, w tym redaktor naukowy oraz współautorka kompleksowej publikacji książkowej poświęconej zmianom przepisów w zakresie cen transferowych od 2017 roku pt.: „Lokalna i grupowa dokumentacja podatkowa oraz inne obowiązki sprawozdawcze” oraz współautorka wydanej w 2022 r. publikacji książkowej „Podmioty powiązane. Obowiązki podatkowe. Raportowanie transakcji grupowych.” Ekspert aktywnie uczestniczący w opracowywaniu rekomendacji Forum Cen Transferowych przy Ministrze Finansów. Doświadczony i uznany wykładowca w obszarze cen transferowych, obecny na rynku szkoleniowym ponad piętnaście lat.

Ekspert w dziedzinie finansów przedsiębiorstw, controllingu, rachunkowości zarządczej, zarządzania finansami oraz finansowania działalności gospodarczej.

Hubert Grzyb, Agnieszka Wencel

Hubert Grzyb - Adwokat, doradca podatkowy. Założyciel i partner zarządzający kancelarii adwokackiej specjalizującej się w doradztwie podatkowym. Doradza w skomplikowanych projektach dotyczących podatku VAT oraz podatku dochodowego na rzecz polskich oraz zagranicznych podatników. Doświadczony wykładowca, głównie w tematyce podatku od towarów i usług. Prowadzi szkolenia m. in. dla pracowników jednostek sektora finansów publicznych, w tym pracowników organów podatkowych, dla doradców podatkowych oraz biegłych rewidentów. Autor publikacji z zakresu podatku VAT oraz podatków dochodowych.


Agnieszka Wencel - Doświadczony wykładowca na szkoleniach z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej (m.in. trener na Kursie z MSFF akredytowanym przez ACCA), doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego), adiunkt w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Konsultant i współautorka projektów z zakresu rachunkowości dla polskich spółek. Autorka i współautorka wielu publikacji z rachunkowości finansowej i zarządczej. Jej zainteresowania naukowe związane są ze współczesną sprawozdawczością finansową oraz zarządzaniem podatkami.