Szkolenie Obrót towarami o podwójnym zastosowaniu (Dual Use) w "czystej praktyce" – przepisy, praktyki, procedury eksportowe oraz sposoby zarządzania ryzykiem.
Klasyfikacja HS, interpretacja kodów, zgłaszanie produktów, wnioski o licencje eksportowe i ich uzyskiwanie, niezbędna dokumentacja, ryzyko naruszeń i kontrole eksportowe.
Szkolenie ON-LINE to wygodna forma szkolenia - wystarczy dostęp do urządzenia z internetem (komputer, tablet, telefon), słuchawki lub głośniki i ulubiony fotel.
Szkolenie realizowane jest w formule webinaru, w kameralnej grupie uczestników.
Bierzesz udział w pełnowartościowym szkoleniu - Trener prowadzi zajęcia "na żywo" - widzisz go i słyszysz.
Pokaz prezentacji, ankiet i ćwiczeń widzisz na ekranie swojego komputera w czasie rzeczywistym.
Podczas szkolenia można zadawać pytania na czacie, na które Trener odpowiada na wizji w trakcie zajęć.
Otrzymujesz materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie ukończenia szkolenia.
Szkolenie skierowane jest do specjalistów ds. eksportu, compliance, logistyki, menedżerów handlowych w firmach zajmujących się międzynarodowym handlem produktami dual-use, oraz do każdej osoby zainteresowanej tematyką.
Szkolenie ma na celu przekazanie uczestnikom szczegółowej i praktycznej wiedzy na temat regulacji prawnych dotyczących towarów o podwójnym zastosowaniu, procesów uzyskiwania licencji, procedur eksportowych oraz zarządzania ryzykiem.
Udział w takim kursie to inwestycja w bezpieczeństwo firmy i wypełnienie zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego, ale przede wszystkim nabycie praktycznych umiejętności w zakresie prawidłowego zarządzania procedurami eksportowymi w przypadku towarów DUAL USE.
Wiele firm nie zdaje sobie sprawy, że towary, które importują, eksportują lub nimi handlują, mogą mieć status towarów o podwójnym zastosowaniu (Dual Use).
Nieoczywiste przykłady towarów podwójnego zastosowania DUAL USE : drony rekreacyjne, laserowe urządzenia pomiarowe, niektóre zestawy do wideokonferencji, kamery lub aparaty – w zależności od pracy migawki, niektóre maszyny lub części maszyn, niektóre zegarki typu smartwatch, drukarki 3D, oprogramowanie i technologia, chlor, amoniak, nadtlenek wodoru, nanomateriały, włókna syntetyczne, półprzewodniki, układy scalone, tlenki metali, substancje smarne, oleje przemysłowe i wiele innych.
Posiadanie wiedzy na temat towarów o podwójnym zastosowaniu stanowi obowiązek przedsiębiorcy. Każda firma, która produkuje, eksportuje, importuje lub dystrybuuje towary mogące mieć zarówno cywilne, jak i militarne zastosowanie, musi umieć je rozpoznawać i być świadoma potencjalnych konsekwencji prawnych i etycznych związanych z ich obrotem.
Przedsiębiorca jest zobowiązany do identyfikacji takich towarów oraz monitorowania ich obrotu na każdym etapie, nawet po sprzedaży – tak, aby mieć pewność, że produkty nie trafią w niepowołane ręce, ponieważ mogą zostać wykorzystane do celów cywilnych, jak i wojskowych, co wiąże się z ryzykiem ich użycia w kontekście zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego.
Program szkolenia:
Sesja pytań i odpowiedzi
Warunki uczestnictwa:
Płatności należy dokonać na trzy dni przed terminem szkolenia na konto:
mBank 90 1140 2017 0000 4102 0433 7598
W temacie przelewu prosimy o wpisanie daty i tematu szkolenia.
Na podstawie dokonanej płatności wysyłamy Państwu na podany w zgłoszeniu adres e-mailowy WYGENEROWANY INDYWIDUALNIE DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA LINK DOSTĘPOWY.
Licencja i indywidualnie wygenerowany link aktywacyjny obejmuje dostęp do szkolenia tylko i wyłącznie dla jednej osoby.
Jeżeli chcecie Państwo udostępnić szkolenie większej liczbie osób - należy wykupić dodatkowe linki aktywacyjne.
Firma CRZ SENEKA zastrzega sobie prawo do weryfikacji ilości uczestników z wykupionym, indywidualnym dostępem do szkolenia w trakcie jego trwania.
Uczestnicy otrzymują imienne zaświadczenie ukończenia szkolenia, które wysyłamy w formie elektronicznej.
Rezygnacja z udziału powinna nastąpić w formie pisemnej (e-mail) najpóźniej na 3 dni robocze przed szkoleniem.
Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia 100% kosztów. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
Rezygnacja telefoniczna nie jest respektowana.
Link dostępowy do naszego webinarium aktywuje się na godzinę przed rozpoczęciem szkolenia.
Jeśli wystąpią problemy z zalogowaniem się, być może komputer ma zablokowany dostęp do stron i serwisów, które nie odpowiadają indywidualnym wymaganiom korporacyjnym. W takim przypadku zalecamy kontakt z administratorem systemu.
W przypadku zakłóceń, już po zalogowaniu, w odbiorze dźwięku/obrazu, prosimy o wylogowanie i ponowne zalogowanie się lub wyłączenie i włączenie komputera..
Wymagany sprzęt niezbędny do odbioru szkoleń ON-LINE:
Komputer, tablet, smartfon z dostępem do internetu (nie polecamy Wi-Fi), włączony głośnik w komputerze lub słuchawki.
Możecie Państwo przetestować prędkość internetu : https://www.speedtest.pl/
Prosimy o wcześniejsze przetestowanie połączenia z wirtualnym pokojem https://embed.archiebot.com/connection-tester
Nasze szkolenia i konferencje z możliwością dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz w ramach Bazy Usług Rozwojowych:
KFS - aby uzyskać dofinansowanie na wybrane szkolenie pracodawca musi złożyć wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy odpowiednim dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, zgodnie z terminami naboru określonymi przez PUP.
Istnieje możliwość dofinansowania od 80% (dla przedsiębiorstw małych i średnich) do 100% (dla mikro firm). Wzór wniosku powinien być dostępny do pobrania na stronie wybranego PUP-u.
Szczegóły na stronie: https://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy/
BUR -to dofinansowanie ze środków UE na kształcenie, skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Aby uzyskać dofinansowanie należy zgłosić się do wybranego operatora działającego w danym województwie oraz złożyć u niego wniosek o dofinansowanie szkolenia, które jest zarejestrowane w Bazie.
Szczegóły oraz wykaz operatorów obsługujących dofinansowanie w poszczególnych województwach na stronie: http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie
Dla zapewnienia Państwu najwyższej jakości przekazywanych informacji zastrzegamy sobie prawo do aktualizacji programu, wynikającej tylko i wyłącznie ze zmian w przepisach wprowadzanych przez ustawodawcę.
Aktualizacje programów będą się odbywać natychmiast po pojawieniu się zmian prawnych.
Dokładamy wszelkich starań i spełniamy wszystkie wymogi techniczne ze swojej strony, aby zapewnić Państwu odbiór szkolenia na wymaganym poziomie.
Nie ponosimy odpowiedzialności za zakłócenia wynikające z obciążenia sieci i problemów techniczno-sprzętowych po stronie uczestnika.
Treść szkolenia oraz materiały autorskie objęte są prawami autorskimi.
Firma CRZ SENEKA oraz współpracujący z nami Trenerzy nie wyrażają zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, rozpowszechniania, udostępniania osobom nieuprawnionym, a także nagrywania szkolenia oraz materiałów szkoleniowych.